Jakub Użytczuk 2Jakub Użytczuk #332581

Jestem instruktorem nurkowania rekreacyjnego PADI IDCS oraz Instruktorem Pierwszej Pomocy EFR.Jakub Użytczuk 1
Oprócz tego jestem też nurkiem technicznym, a przygoda ta na pewno będzie kontynuowana ;). Nurkować chciałem od dziecka, niestety wtedy nie dało się ze względu na wiek. Moje pierwsze kroki musiały zaczekać do 2006 gdy ukończyłem swój pierwszy kurs OWD w Krakenie. Lubię nasze ciemne, chłodne i pełne tajemnic wody dzięki którym nurkując nawet wiele razy w jednym akwenie zawsze mogą Cię zaskoczyć 🙂 Lecz dopiero głębia, ciemne zakamarki wraków czy grot i jaskiń, to tu można spędzić czas godzinami, co skłania do nurkowania w przyszłości na obiegu zamkniętym.

Gdy tylko zdałem mój egzamin instruktorski wyjechałem do pracy w bazie nurkowej w Egipcie dzięki czemu poznałem wiele fajnych miejsc, niektóre rzadziej odwiedzane że względu na odległość. W Polsce głównie szkole na Zakrzówku i Koparkach gdzie warunki są bardziej wymagające 🙂

Staram się by moi uczniowie byli odpowiedzialnymi i znającymi swoje możliwości nurkami. Podczas szkoleń często robimy sporo dodatkowych ćwiczeń by zwiększyć Waszą ‚świadomość’ nurkową, ograniczenia oraz ukazać nad czym każdy początkujący nurek powinien jeszcze popracować.

Lubię duże zwierzaki, zawsze chciałem spotkać rekina i udało się na początku lipca 2015 w Marsa Alam. Poszukiwałem go od roku i udało się na Marsa Abusail (reef no.1) około metr od 2.5m śpiącego White Tip-a, liczę że teraz będzie już łatwiej 🙂


Daria

Daria „Torpeda” Boruta
PADI #331051
TDI #18380

Jestem instruktorem nurkowania rekreacyjnego PADI MSDT oraz technicznego TDI, a także instruktorem pierwszej pomocy EFR.
Poza tym jestem też nurkiem rebriderowym. Posiadam uprawnienia na dwie jednostki – popularne AP Inspiration Vision i mojego ukochanego Hammerheada, na którym nurkuję na co dzień. Jestem też zaawansowanym nurkiem wrakowym. Nurkowanie pod stropem, w ciasnych i ciemnych wnętrzach wraków są jedną z moich największych pasji!
W nurkowaniu zakochałam się od pierwszego wdechu. Woda pochłonęła mnie bez reszty, każdą wolną chwilę starałam się spędzać nurkując, wyjazdy planowałam poszukując ciekawych miejsc skrytych pod powierzchnią wody i nieustannie zwiększając swoje umiejętności i wiedzę. Szybko zetknęłam się z nurkowaniem technicznym, które podbiło moje serce, ale bez reszty pochłonęło mnie dopiero nurkowanie na obiegach zamkniętych, czyli CCR.

Wychodzę z założenia, że pod wodą jesteś tak dobry, jak pozwala na to twoja największa słabość. SelfieReb :-)

Właśnie dlatego nieustannie nad sobą pracuję, starając się być coraz lepszym nurkiem i instruktorem, z pokorą podchodząc do tego niezwykłego żywiołu, w którym zanurzamy się, szukając przygody, innego świata i niesamowitych przeżyć.

Uwielbiam uczyć i staram się wychowywać odpowiedzialnych i samodzielnych nurków darzących szacunkiem podwodny świat.

 W szkoleniach stawiam na pełne zrozumienie, spokojne opanowanie umiejętności i naturalne, swobodne wprowadzanie ich w życie.
Jestem weganką i duży nacisk kładę na edukację dotyczącą podwodnego środowiska, zależy mi na zbudowaniu świadomości tego, w jak delikatny ekosystem się zanurzamy i jak powinniśmy o niego dbać. Fascynują mnie wielkie, morskie zwierzęta, takie jak rekiny i oczywiście walenie, w tym moje ukochane humbaki.

W chwilach wolnych lubię pisać – i tak powstał mój nurkowy blog „Zanurzona w błękicie”. Zamiłowanie do słowa pisanego wiąże się poniekąd z moją pierwszą pracą – jestem tłumaczką. Tu także lubię wyzwania, takie jak techniczne tłumaczenia i pracę na żywo. Uwielbiam też czytać, a dobre książki potrafią pochłonąć mnie bez reszty. Szczególnym sentymentem darzę fantastykę, zarówno w postaci książkowej jak i filmowej.