Kolorowy Egipt

Mini Safari – Hamata

14/05/2019 – 21/05/2019

 

Hamatamiejscowość wypoczynkowa na północ od półwyspu Ras Banas w południowej części regionu Marsa Alam, ok. 120 km na południe od Marsa Alam.

W południowej części Hamaty znajduje się kamienny pirs z betonową nawierzchnią z nabrzeżem do cumowania łodzi turystycznych. 9 km na południe od miejscowości znajduje się kompleks ekologiczny Red Sea Diving SafariWadi Lahami Village

Region Hamaty jest jednym z ostatnich miejsc gdzie na stosunkowo płytkich nurkowaniach można zobaczyć miękkie korale i kwitnące życie podwodne.

Podczas wyjazdu istnieje możliwość podniesienia uprawnień, dokończenia kursu rozpoczętego w Polsce, zrobienie specjalizacji nurkowych.

Wadi Lahmy Azur ****
1682zł*

 

Wadi Lahmy Azur – Wtapiając się w naturalny górzysty krajobraz, otoczony palmami hotel Wadi Lahmy Azur jest idealnym miejscem na oderwanie się od rzeczywistości.
Prywatna plaża hotelowa pozwala cieszyć się urokami słońca przez cały pobyt.
Goście mogą się również opalać przy hotelowym basenie.
Dobrze wyposażone pokoje zapewnią komfortowy pobyt.
Dla najmłodszych przygotowano miniklub oraz plac zabaw.
Hotel jest doskonałym wyborem dla osób szukających spokoju i wyciszenia oraz dzięki idealnym warunkom do nurkowania – dla fanów zwiedzania podwodnego świata.

 

SOFT ALL INCLUSIVE : Śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu w restauracji głównej, napoje bezalkoholowe.

 

NURKOWANIE

Poranny transfer i powrót popołudniem.
Nurkowania odbywają się z łodzi na różnych rafach. Dla chętnych możliwość wykonania dodatkowych nurkowań w ciągu dnia i nocy.
Ceny według cennika centrum nurkowego.

Podstawowy pakiet nurkowy ok 360€
Cena zawiera :
• 10 nurkowań / 2 dziennie
• posiłek na łodzi, ciepłe i zimne napoje

• transfer
• butle 12litrów
• balast
• przewodnik nurkowy

Przykładowe miejsca nurkowe

Shaab Malahi, Shaab Claudio
to jedne z najczęściej odwiedzanych raf w słynnym kompleksie Fury Shoals. Najbardziej atrakcyjna jest jej południowa część, stanowiąca raj dla odkrywców, jako że wśród stromych ścian koralowych, kanionów i labiryntów jaskinie wciąż czekają na odkrycie. Miejsce to obfituje w korale twarde i miękkie, a dodatkowo żyją tu prawie wszystkie gatunki ryb występujących w Morzu Czerwonym.

 

Shaab Claudio – ta niezwykła rafa ma kształt kwadratu, znajduje się tu cały system jaskiń, co sprawia, że fotografowie podwodni będą się tu czuli jak w raju. W jaskiniach jest wystarczająco dużo światła, ponieważ znajdują się na głębokości zaledwie 14 m. Przy wpływaniu do jaskini można stanąć oko w oko z mureną. Godne podziwu są także rozległe ogrody koralowe oraz wznoszące się z dna na wysokość 6 m szczyty. Żyje tu także wargacz garbogłowy.

   

Abu Galawa – najciekawszymi punktami tego miejsca nurkowego jest wrak amerykańskiego żaglowca o długości 17 m, który zatonął w roku 1980. Znajduje się on na głębokości 18 m. Kolejną atrakcją jest środek rafy – w kształcie kotła, z piaszczyste dnem i okazałym ogrodem z twardych korali zapewnia wspaniałe wrażenia. Maksymalna głębokość tutaj to 24 m. Spoczywa tu także chiński holownik, który zatonął w 1943. To miejsce daje także możliwość nurkowania wśród najpiękniejszych koralowców, jakie spotyka się w Morzu Czerwonym. Nieopodal leży zachwycająca jaskinia, gdzie migoczące przy wejściu światło tworzy świetlny spektakl. Nurkuje się tu z wargaczem garbogłowym, małymi rekinami rafowymi, oraz rybami z rodziny szpadelkowatych.

 

 

Koszt wyjazdu

Hotel Wadi Lahmy Azur **** 1682zł*/os
(Lot, Hotel, transfer z i na lotnisko)
*Centrum Nurkowe nie ponosi odpowiedzialności za zmianę wysokości cen przez Touroperatora.
*Oferta ważna na dzień 25.11.2018 wylot liczony z Katowic dla 2os

Pakiet nurkowy 10 nurkowań z łodzi ok 360€
Opłata organizacyjna, opieka instruktora 350zł

Ceny nie zawierają:
Wizy Egipskiej 25$
Opłata klimatyczna 7$

Ewentualnego indywidualnego ubezpieczenia nurkowego
(Możliwość wykupienia u nas 49€/rok)

Dodatków nurkowych (dodatkowe butle, wypożyczenie sprzętu, itp.)

 

Kontakt i rezerwacje
Email: biuro@scubaelite.pl
tel. 502875705 Jakub Użytczuk