Dlaczego nurkowanie?
Zdecydowana większość osób, które zapytamy czy chciały by nurkować odpowie TAK. Jednocześnie popularność nurkowania w porównaniu np. do narciarstwa jest w Polsce dużo mniejsza, pomimo tego, że warunki do uprawiania nurkowania sie są wcale u nas gorsze niż do uprawiania narciarstwa.
Nurkowanie jest sportem o stosunkowo krótkiej tradycji. Gddy chcemy nauczyć sie nurkować trudno zdobyć informacje jak się do tego zabrać. Jeżeli nie znamy żadnego nurka, to nurkowanie wydaje się czymś trudnym, egzotycznym, może nawet niebezpiecznym. Narciarstwo, nurkowanie, żeglarstwo, jazda konna i wiele innych sportów otwartej przestrzeni to sposób na pełne przygód życie, a statystyki pokazują, że nurkowanie jest najbezpieczniejszym z wyżej wymienionych sportów, a jednocześnie najlepiej uzupełnia wypoczynek nad ciepłymi morzami. Jeżeli podejmiesz już decyzje, aby spróbować czegoś nowego i wybierzesz nurkowanie, otworzy się przed Tobą świat błękitnej przestrzeni, gdzie poruszając się w trzech wymiarach, będziesz oglądać niesamowite formacje skalne, piękne ryby, lasy podwodnych wodorostów, zatopione wraki statków. Możesz zając się podwodną fotografią, nurkować w nocy, pod lodem, w górach.
Na pewno już nigdy nie będziesz się nudził. Pamiętaj, nurkowanie rekreacyjne jest bardzo łatwym i przyjemnym sportem. Jeżeli potrafisz choć trochę pływać, nie boisz się wody i masz ochotę spróbować, to jesteś idealnym kandydatem do nauki nurkowania. Podczas nauki poznajesz teoretyczne i praktyczne podstawy nurkowania, nauczysz się dobrej techniki, praktycznej obsługi sprzętu, zasad bezpieczeństwa oraz sposobów unikania nurkowych problemów.
Podczas szkolenia na stopień podstawowy OWD poznasz zagadnienia teoretyczne, wykonasz nurkowania z ćwiczeniami na basenie lub płytkich wodach akwenu, 4 nurkowania na wodach otwartych gdzie powtórzymy ćwiczenia które poznałeś na basenie i osiągniemy głębokość 18m, a twój certyfikat będzie respektowany w każdym zakątku świata.