Kolorowy Egipt

Hurghada

 22/09/2016 – 29/09/2016

Hurghada – słynie na całym świecie z dobrych warunków do nurkowania, rozwinięta turystycznie, centrum Sakala daje możliwość odpoczynku od hotelu a stare miasto Dahar daje możliwość poznania życia Egipcjan. Niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego, magia kolorów podwodnego świata.

Po nurkowaniu można się wybrać na Sakalę skosztować owoców morza czy zrelaksować się przy chłodnym piwie.

Podczas wyjazdu istnieje możliwość podniesienia uprawnień, dokończenia kursu rozpoczętego w Polsce, zrobienie specjalizacji nurkowej w atrakcyjnych cenach.

Hotel Bella Vista ****
1735zł*

Bella Vista

 

To hotel położony w centrum miasta z widokiem na wyspę Giftun.
Na terenie hotelu basen, plaża. Piaszczyste wejście do morza. 

Pokoje: 2-os. , praktycznie urządzony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic lub wanna, wc), sejf, mini lodówka, balkon.

ALL INCLUSIVE : Śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (19.00-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej, napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze.

NURKOWANIE

5* CDC Centrum Nurkowe PADI PANORAMA DIVERS jest bazą o najwyższym standardzie PADI w której szkoli się setki nurków oraz kilkudziesięciu instruktorów rocznie w 5 językach dzięki czemu poziom obsługi jest na najwyższym poziomie. Położone jest 3min busem od hotelu, dzięki czemu mamy więcej czasu dla siebie rano. Nurkowanie w Hurghadzie odbywa się między 8.00 a 16.00 (Transfer do bazy ok 7.30).

Nurkowania odbywają się z łodzi na różnych rafach Hurghady. Dla chętnych możliwość wykonania dodatkowych nurkowań w ciągu dnia i nocy. Zależnie od preferencji i uprawnień indywidualnych istnieje możliwość wykonania nurkowań bez przewodnika w ramach posiadanych licencji. A nurkowie Self Reliant Diver mogą odbywać nurkowania samodzielnie zgodnie z wytycznymi SRD w ramach posiadanych limitów głębokości. Ceny według cennika centrum nurkowego.

CENNIK PANORAMA DIVERS
Podstawowy pakiet nurkowy 225€
Cena zawiera :
• 10 nurkowań  / 2 dziennie
• nielimitowana ilość posiłku na łodzi, ciepłe i zimne napoje

• transfer
• butle 12litrów
• balast
• przewodnik nurkowy 

Przykładowe miejsca nurkowe

Shaab El Erg:
To najdalej na północ położone miejsce nurkowe, do którego można dopłynąć łodzią podczas jednodniowego wypłynięcia z Hurghady. Znajduje się ono pomiędzy Hurghadą a El Gouną. Znajdziemy na tej rafie twarde koralowce szczególnie piękne pomiędzy główną rafą a Gota Shaab El Erg.
Miejsce to słynie z tego, że stosunkowo często możemy spotkać tu grupę delfinów,
 szczególnie w bezwietrzne dni w okresie lata. Natomiast w północnej części rafy możliwe jest spotkanie mant.

9 10

Shaab Abu Nugar:
Rafa o kształcie litery „T” w obrębie tej rafy wyróżnić można także dwa inne miejsca nurkowe o nazwach: Gota Abu Nugar i Shab Iris. Shab Iris jest szczególnie pięknym miejscem, zwłaszcza dla osób zajmujących się fotografia podwodną.
Ze względu na prądy miejsce polecane dla osób z doświadczeniem. Dzięki temu, nie są to miejsca nadmiernie eksploatowane obecnością nurków, nurkując tutaj mamy wrażenie, że dotąd żadna osoba przed nami tutaj nie była.

5 6 7 8

Umm Gammar:
Miejsce to jest jednym z najdalszych w głębi morza ok 1/4 drogi na Synaj.
Nurkowania rozpoczynają się od plateau w kierunku zachodnim dochodząc do ściany z drop off. Po drodze mijamy skały obficie porośnięte przez miękkie korale oraz zamieszkałe przez ławice małych ryb. Nurkując głębiej możemy na 28 metrach dopłynąć do małej jaskini. To miejsce polubią osoby z mniejszymi większym doświadczeniem nurkowym. Dla osób, które robią zdjęcia pod wodą zapewne będzie to jedno z ulubionych miejsc dostępnych z Hurghady. Na rafie dość często spotkać można żółwia oraz duże mureny przepływające pomiędzy małymi ergami.

Murein 2 Mirein 1

Umm-Gamar-Map

SHAAB RUHR UMM GAMMAR:
Miejsce położone w pobliżu Umm Gamar. Często podczas jednego dnia odbywa się nurkowania na obydwu tych miejscach. Shaabruhr jest długą rafa, w jej części zachodniej znajduje się plateau, które łagodnie schodzi do głębokości około 30 metrów i kończy się ścianą. Tu możemy obejrzeć wiele małych jaskiń, na niewielkich głębokościach, obficie zamieszkałych. Na końcu plateau po stronie zachodniej znajdują się szczątki wraku egipskiej łodzi.

3 4

Shaabruhr-Umm-Gamar

CARLESS REEF:
Dwa podwodne ergi położone na plateau, za którym rozciąga się drop off. Miejsce to nie ma żadnej bariery chroniącej przed falą i prądami więc nurkowanie tutaj jest możliwe tylko przy bezwietrznej pogodzie. Pomiędzy ergami rozciąga się ogród koralowy. Rafa ta znana jest z tego, że można tu spotkać olbrzymie mureny, a na większych głębokościach 50-70m grupy rekinów.

1 2

mapa carles

El Mina:
Wrak położony jest w pobliżu portu w Hurghadzie. Został zatopiony na redzie nieopodal portu. Wrak został zbombardowany w czasie ataku Izraelskich samolotów w 1969 roku podczas wojny sześciodniowej i osiadł na skalistym dnie na lewej burcie. Jednostka, o długości około 70 m i szerokości 9,5 m spoczywa na max głębokości około 31 m od strony rufy i 27 m od strony dziobowej.  Najpłytsze miejsce to część prawej burty, 18 m. Na jednostce pozostało wiele wyposażenia stosowanego w rozbrajaniu zaminowanych obszarów. Uważni obserwatorzy zlokalizują na pewno dwie niewielkie, niegroźnie wyglądające rury o długości około70 cm, położone w dziobowej i rufowej części statku, ustawione poprzecznie do jego osi. Są to tzw. jeże – wyrzutnie granatów głębinowych.

  

Balena:
Wrak położony jest stosunkowo blisko Hurghady.
Rozbudowana łudź spoczywa na głębokości 1-9m, dzięki temu możemy spotkać tu wiele ślimaków nagoskrzelnych i Velvet fish.
dzięki niewielkim głębokością nawet początkujący nurkowie mogą odbyć tu długie niezapomniane nurkowanie.

IMG_9094 - Version 2 IMG_2239 - Version 2

IMG_2200 - Version 2 IMG_9099 - Version 2

 

 

 

Koszt wyjazdu

Hotel Bella Vista **** 1735zł*/os
(Lot, Hotel, transfer z i na lotnisko)
*Centrum Nurkowe nie ponosi odpowiedzialności za zmianę wysokości cen przez Touroperatora.
*Oferta ważna na dzień 29.07.2016 wylot liczony z Katowic dla 2os

Pakiet nurkowy 10 nurkowań z łodzi 225€
Opłata organizacyjna, opieka instruktora 225zł

Ceny nie zawierają:
Wizy Egipskiej 25$
Opłata klimatyczna 7$

Ewentualnego indywidualnego ubezpieczenia nurkowego
(Możliwość wykupienia u nas 49€/rok)

Dodatków nurkowych (nurkowania z łodzi, dodatkowe butle, wypożyczenie sprzętu, itp.)
Szczegółowy cennik bazy nurkowej TUTAJ

Kontakt i rezerwacje
Email: biuro@scubaelite.pl
tel. 502875705 Jakub Użytczuk